Autoalarmy


V jednoduchosti je ...

Téměř v každé oblasti jste se už určitě setkali s názorem anebo výrokem „V jednoduchosti je krása“ a nemusí to být vždy myšleno obrazně ...

 

Digitální technologie je určena k usnadnění našich životů, studie však dokazují opak. Prý se přibližně 30% výrobků pro domácí sítě vrátí zpět, protože je lidé neumí používat. A např. 48% lidí odložilo nákup digitálního fotoaparátu, protože se jim zdálo jeho ovládání příliš komplikované.

 

Také mobilní telefony jsou stále častěji obohacované o nové funkce a operátoři proto myslí i na technicky méně zdatné zákazníky vývojem mobilů, které sice nemají mnoho vymožeností, ale jejich ovládání je jednoduché.

 

Jistá automobilka udělala geniální tah a postavila auto pro obyčejné lidi. (psalo se o nich)... Je levné, jednoduché, spolehlivé a nevadí mu, že má bláto až za ušima“ ;-).

 

Radically simple“ (radikálně jednoduché)... Toto výstižné heslo zase používáme v souvislosti s moderním operačním systémem...

 

Z toho vyplývá, že lidé na celém světě, bez ohledu na místo kde žijí, chtějí výhody technologie, ale bez komplikací.

 

Také v naší oblasti zabezpečovacích zařízení máme produkt, který určitě patří do skupiny „zaujímajících“ svou jednoduchostí. Je to autoalarm s bezkonkurenčně nejjednodušší montáží ve stylu „Do It Yourself“= Udělej si sám.

 

Tato zkratka označuje zařízení, které je schopen namontovat i člověk bez technického vzdělání. Je to alarm RADIX - DIY.

 

Určitě jste už nejednou nadávali při skládání, montování něčeho, co Vám zabere klidně i půl dne a nakonec jste si řekli „Tak na tohle nemám nervy. Končím s tím. Při montáži tohoto alarmu se Vám to určitě nestane.

 

Takto vypadá komplet alarm. Všechno nutné k jeho fungování je v siréně na obrázku:

komplet_1.jpg 


Kdo si už někdy zjišťoval ceny za montáž běžného alarmu ten ví, že se cena někdy vyšplhá v lepším případě na polovinu ceny samotného alarmu. Takže zde ušetříte 100% na sumě za montáž a cena alarmu je tedy konečná!

 

Dokonce si můžete dovolit jen tak ho přendat do auta své polovičky nebo do auta kamaráda. Například, aby si alarm vyzkoušel. To by s běžným alarmem asi nešlo.

 

Do každého auta je vhodný minimálně takovýto jednoduchý alarm. Možná si nyní řeknete „Kdo by kradl mojí starou šunku“, ale někdy zloděj potřebuje auto jen na to, aby se převezl kam potřebuje a tehdy ho značka nezajímá. Před krádeží si ale určitě vyzkouší, zda je auto zabezpečeno nebo není. Natrefí-li na auto s alarmem, tak se mu raději vyhne, vždyť o pár metrů dál určitě najde podobné auto bez alarmu. Stačí jednoduchý příklad ze života : před pár dny hlásili v jednom rádiu, že rodině s dvěma dětmi ukradli 25 let starého žigulíka! Auto, za které by nikdo nedal ani korunu, ale pro rodiče, kteří musí jet např. s dítětem k lékaři je to obrovská ztráta.

 

Radix DIY poskytuje ochranu vozidla ve dvoj-úrovňovém otřesovém snímači a proudovém senzoru, který snímá přes pokles napětí (téměř každá činnost ve vozidle vyvolává změny odběru proudu a alarm je dokáže identifikovat - otevření dveří, nastartování a pod.). Tento alarm lze namontovat i do vozidel vybavených z velké části elektronikou, která vozidlo pravidelně kontroluje (např. žárovky, dveře, řídící jednotky). Při této kontrole dochází ke změně proudového odběru, který by mohl alarm Radix DIY zachytit a vyhodnotit jako poplach - proto je možné proudový senzor při aktivaci alarmu jednorázově vypnout. Rovněž je možné v případě potřeby  vypnout otřesový senzor. Alarm umožňuje oba způsoby.

 

Autoalarmy DIY nemají žádné výstupy jako například na centrální zamykání, světla nebo blokování motoru. Zapojení těchto výstupů už vyžaduje odbornou montáž a kdyby tomu tak bylo, už by tento alarm nebyl ve stylu jednoduchého zapojení.

 

A jak vypadá montáž ?

 

Pod kapotou každého auta to vypadá jinak, takže místo na sirénu si zvolíte podle vlastního uvážení.

Například:

montaz DIY 5_2.jpg

Sirénu je nutné pevně přichytit pomocí držáku, který je na spodní části sirény. Po uvolnění šroubu s ním můžete manipulovat a máte tedy více možností jak sirénu upevnit.

 

Potom už jen přichytíte na autobaterii (červený vodič na kladné napětí (+12V), černý na kostru vozidla) a HOTOVO!

 

montaz DIY 3_1.jpg

Přípojné body dobře zaizolujte izolační páskou, aby byly chráněny před vlhkostí a prachem.

 

Po připojení napětí alarm 3x pípne, počkáte 15 sekund a od této chvíle můžete alarm používat spolu s dodávanými ovladači.

 

Krádež auta nemusí být vždy předem naplánovaná akce. Někdy se zloděj rozhodne spontánně a pípnutí sirény při zapínání autoalarmu ho může odradit od toho, aby se rozhodl právě pro Vaše autíčko.

Diskuse

Diskusní příspěvky
montáž?dorian13.09.2011 o 18:43
  RE: montáž?autoalarmy.cz13.09.2011 o 18:55
  montážDorian13.09.2011 o 23:04
  RE: montážautoalarmy.cz13.09.2011 o 23:17
  montáždorian14.09.2011 o 16:06
Uvádění zákazníků v omyl !František01.03.2013 o 13:03
  Nepochopení smyslu článků :o(autoalarmy.cz04.03.2013 o 10:04