Autoalarmy


Recenze na kameru do auta - BDVR C81 SHD

C81o.jpgKamery do auta, často označované jako "černé skříňky", se těší stále větší oblibě. Lidé kupují a následné dávají do auta kamery z mnoha důvodů. Někteří si chtějí prostě jen natočit jízdu, ať už cestu na dovolenou nebo každodenní ježdění. Jiní si ji pořizují z preventivních důvodů - pokud by se něco stalo, aby měli nahraný záznam, například o nehodě. 

Jejich použití je velmi jednoduché. Upevní se buď na čelní sklo nebo na palubní desku. Nesmíme však zapomínat na to, že musí být uchycena tak, aby nebránila řidiči ve výhledu, ale zároveň, aby měla dobrý pozorovací úhel, aby bylo natočené video co nejlepší. 

Za poslední léta se pokrok v technologiích pohnul mílovými kroky vpřed. Samozřejmě se nevyhnul ani kamerám do auta. Kdysi natáčeli v rozlišení HD READY, později HD, dnes už natáčejí ve FULL HD rozlišení s možností dalšího nastavení. 

Novinkou v naší nabídce je kamera BDVR C81 SHD. Video nahrává ve FULL HD rozlišení. Má velmi pěkné zpracování a stylový design. V autě vypadá velmi vkusně. Menu je v anglickém jazyce, ovládání je velmi jednoduché. 

Pořízené video z kamery je možné přehrát v běžném přehrávači v počítači nebo v přehrávači, který je součástí firmwaru kamery (RegistratorViewer), který má pokročilé funkce. Zobrazuje dynamické hodnoty vozidla během jízdy, umožňuje používat zoom, neboli přiblížení přehrávaného videa, čímž si můžete lépe prohlédnout detaily, video můžete zrychlovat/ zpomalovat, upravovat, např. stříhat, a také samozřejmě prohlédnout si průběh trasy na mapě. Tento přehrávač získáte tak, že před začátkem používání kamery do ní vložíte SD kartu a dáte ji naformátovat. Následně ji vložíte do čtečky karet v notebooku. Tam už bude zobrazen RegistrationViewer, který si jednoduše zkopírujete do počítače. 

Printscreen3.jpg 

Standardně je nastaveno, že kamera začíná nahrávat ihned po nastartování vozidla, pokud je zapojena do zapalování. Abyste nenatáčali video pořád, je tu funkce "Motion Detect", což znamená detekce pohybu, kamera začne nahrávat video až tehdy, když zaznamená pohyb - ať už auta nebo snímaných objektů před ním. Po připojení do zapalování je samozřejmě kamera dobíjena. 

V případě rychlé akcelerace, brzdění, srážky či převrácení, jsou nahrané soubory uloženy do samostatné složky v externím paměťovém zařízení a jsou chráněny proti přepsání. Toto je řešeno prostřednictvím tzv. G-senzoru. Běžně se v kamerách do auta využívá funkce "loop recording", což znamená nepřetržité nahrávání, které funguje tak, že kamera nahrává v tzv. smyčce - když se zaplní paměť SD karty, začnou se mazat nejstarší videa, resp. se začne nahrávat na jejich místo. 

Při natáčení videa nebo fotografování se díky funkci "Watermark" zobrazují na displeji čas a datum, souřadnice a aktuální rychlost. Doplňkovým nastavením je možnost zadat ID auta, resp. SPZ auta, pokud se například kamery používají ve firmě ve více vozidlech, aby bylo hned jasné, ze kterého auta je natočené video. 

Video je možné natáčet v následujícím rozlišení a nastavení: 

rozl____enie_2.jpg 

Přikládáme videa, která jsme natočili při testování této kamery. Při spuštění videa si změňte kvalitu na HD, aby bylo zobrazení co nejlepší. 

 

 

 

Dobrá rada na závěr: 

URČITĚ SI NEBERTE A UŽ VŮBEC NENATÁČEJTE S KAMEROU V AUTĚ V RAKOUSKU - ZA JEJÍ POUŽÍVÁNÍ HROZÍ ASTRONOMICKÉ POKUTY! 

Naopak v Rusku jsou kamery do auta velmi oblíbené, dokonce má jejich výpovědní hodnota větší váhu než očitá svědectví.

Diskuse

Diskusní příspěvky
ZkusenostFrantisek24.05.2015 o 18:02
  RERoman23.06.2015 o 20:54
  SUPERFrantisek25.06.2015 o 10:59
  joRoman13.07.2015 o 20:13
jo !Alesek18.07.2015 o 21:51
  jRoman03.08.2015 o 22:35
  reAngrest30.08.2015 o 21:25
  rejjPtacek01.09.2015 o 15:47
  rejjBucifal01.09.2015 o 15:50
  reKameraman01.09.2015 o 15:51