Autoalarmy


Není nad osobní zkušenost

Každé ráno může začínat hezky, vždyť to znáte. Ne každé hezké ráno ale dělá hezkým celý den. Mně se to stalo minulý týden.
 
Večer jsem své auto zaparkoval na nejviditelnějším místě, jaké znám – první vozidlo v řadě parkujících vozidel, parkovací místo pod lampou a v těsné blízkosti frekventované ulice, pod okny mnoha zvědavých očí. Automobil jsem zkontroloval a opustil s pozdravem „Nazdar zítra“.
Následující ráno jsem ho spatřil hned od vchodu. Stál na svém místě a vše vypadalo přesně tak, jak by mělo. Po pár krocích jsem ale zpozoroval, že sklo na jedněch dveřích je průhlednější, než obvykle. A nemilé překvapení bylo na světe...
Na sedadle a kolem vozidla jsem našel pouze pozůstatky toho, co ještě včera bylo hranicí mezi interiérem a ulicí. Nezbývalo mi nic jiného, než vytočit 158 a čekat na příchod policejní hlídky. Policejní hlídka mi sdělila, že jsem na této ulici tento týden již druhý poškozený přesně stejným způsobem…

1.JPG

Ptáte se, co autoalarm? Policejní hlídka mi potvrdila, že předchozí vozidlo nebylo vybaveno žádným autoalarmem. Moje vozidlo má alespoň autoalarm originální (OEM). Bohužel ten nevyhlásil poplach z velmi prostého důvodu – reaguje pouze na otevření dveří, na nic jiného… Zloděj navíc použil rafinovaný způsob, pomocí kterého rozbil sklo potichu.

3.JPG


Jelikož si zloděj udělal hezký vstup do auta, všechny věci, které byly v dosahu tím pádem zmizely. Mojí výhodou je, že kromě pár drobností nenechávám ve vozidle téměř nic. Vím, že zloději nešlo o to vozidlo ukrást. To, co chtěl, bylo „podívat se“ a případně ukrást vše, co půjde  – a vše přitom v maximální tichosti.
 
Co mě na tom celém nejvíce nahněvalo byla realita, že autoalarm nezareagoval, nikdo nic neviděl a především cena za sklo a jeho montáž byla mnohonásobně vyšší, než cena věcí, které byly odcizeny..
 
Mě osobně autoalarm, který ve vozidle mám, nepřesvědčil o spolehlivém upozornění na jakoukoliv situaci. Rozhodl jsem se proto nainstalovat další dodatečný autoalarm, který není, na rozdíl od OEM alarmu, montován seriově (tedy na stejné místo, stejnou technikou, stejným zapojením…). Zloděj tedy nemůže předem vědět, jak a kde přesně je autoalarm nainstalován a tedy kde a co udělat, aby alarm na krádež neupozorňoval.
 
Je pravda, že případnému znovu vykradení nezabráním. Montáží dodatečného autoalarmu s dalšími přídavnými senzory ale zajistím vyhlášení poplachu (případně rovněž flexibilní informování o narušení) již na veškeré aktivity zloděje.
 
MK

Diskuse

Diskusní příspěvky
Jake rano jsem mela jaLucie28.04.2011 o 17:06