Autoalarmy


Multimediální rádio pro Suzuki S-CROSS

S_cross_p.jpgS_cross.jpg

Dnes si představíme multimediální rádio pro Suzuki SX4 S-CROSS. Je to 2-dinové autorádio vybavené 8" barevným displejem. Jelikož je přesně určené pro tento model vozidla, není nutné dokupovat žádné dodatečné rámečky, jako je to u univerzálních rádií. Rádio má originální tvar, který přesně pasuje do palubní desky S-CROSSu.

Na domovské obrazovce jsou přednastaveny vybrané aplikace - navigace, bluetooth, rádio, linkPod, hudba a DVD. Výhodou Androidu je, že si uživatel může vzhled rádia přizpůsobit podle vlastního uvážení.

Na předním panelu je umístěno 5 hardwarových tlačítek, 2 otočné ovladače na hlasitost a ladění a slot na SD kartu, který vypadá jako další tlačítko, takže nijak neruší design rádia.

Rozlišení displeje je 1024x600 pixelů, což zajišťuje kvalitní zobrazení uživatelského prostředí, případně zobrazovaných fotografií či sledovaných videí. 8 palců jistě potěší všechny uživatele, protože rádio zabudované v palubní desce vypadá velmi stylově, ikony jsou velké, dobře čitelné.

Rádio má 1 GHz CPU A9 dual core procesor a 1 GB DDR3 + Mali400 (GPU). Reakce při dotyku na displej jsou rychlé, přechody plynulé.

Chod systému zajišťuje operační systém Android ve verzi 4.1, který je známý ze smartphonů či tabletů, proto je ovládání rádia velmi jednoduché a intuitivní.

Právě díky Androidu je možné do rádia doinstalovávat aplikace, ať už z Google Play obchodu nebo z jiných zdrojů.

Připojení na internet je samozřejmostí. Existují dva způsoby, a to externím modemem nebo prostřednictvím zabudovaného WiFi adaptéru. Uživatelé, kteří používají smartphony a mají předplacená data na internet, mohou sdílet své připojení ze smartphonu s rádiem přes přenosový bod.

Přehrávání médií je možné několika způsoby: CD / DVD přehrávač, slot na SD kartu, USB vstupy.

Rádio podporuje ovládání z volantu, čímž se jeho používání stává ještě pohodlnějším. Pro bezpečnější couvání je možnost připojení couvací kamery, která bude zobrazovat obraz za vozidlem na displeji. K rádiu je možné připojit externí digitální TV tuner (např. DAS M44HD-R) či externí monitory (např. HM-9009 nebo HM-9019). Rádio podporuje tzv. duální zónu, to znamená, že uživatel si může určit, co se bude na kterém monitoru zobrazovat.

Připojení telefonu k rádiu se zajišťuje přes bluetooth. Spárování je velmi jednoduché a rychlé. Synchronizovat je možné telefonní seznam a historii hovorů. Při příchozím hovoru je zobrazeno jméno volajícího. Výhodou je, že se zobrazí i delší, resp. víceslovná jména.

Prohlížení fotografií se spouští přes průzkumníka, resp. je možné stáhnout galerii z Google Play obchodu. Hudební soubory lze prohlížet a spouštět přímo z úvodní obrazovky. Pro náročnější uživatele nabízí rádio množství audio nastavení. Přehrává standardní hudební soubory. Prohlížení filmů se spouští aplikací DVD. I zde oceníme dobré rozlišení displeje.

Díky vestavěnému GPS modulu můžete využít služby navigace. Jelikož má rádio operační systém Android, máte na výběr z množství navigací, které jsou k dispozici ke stažení z Google Play obchodu a velkou výhodou je i to, že mnoho z nich je zdarma.

V neposlední řadě je možné nastavit si e-mailového klienta a mít tak v autě svou "mobilní kancelář".

Součástí balení je potřebná kabeláž a dálkový ovladač.


S těmito všemi funkcemi je toto multimediální rádio ideálním doplňkem pro majitele S-CROSSů.

Diskuse

K tomuto tématu nebyl přidán žádný diskusní příspěvek
Tak neváhejte a buďte první, kdo přidá příspěvek