Autoalarmy


Jak si vybrat vhodné zabezpečení pro Vaše auto

Koupili jste si nové nebo ojeté vozidlo a přemýšlíte, jak ho vhodně zabezpečit proti krádeži? Máme pro Vás řešení! Nabízíme Vám více možností zabezpečení a pomůžeme Vám zorientovat se v nich tak, abyste si vybrali to nejvhodnější pro Vás a Váš automobil.

   V dnešním světě jsou krádeže vozidel, nebo vykradení jejich interiéru na denním pořádku. Svědčí o tom také statistiky kradených vozidel.

Nedejte proto zlodějům šanci, nebo jim alespoň co nejvíce zkomplikujte možnost krádeže.

 

auto_alarm_zlodej_aut_1_453921.jpg

Pozor na zloděje, může je zaujmout právě Vaše auto!

Výběr vhodného typu zabezpečení vozidla záleží na tom, co očekáváte od samotného zabezpečení, jaké požadujete jeho funkce a stupeň ochrany a samozřejmě kolik peněz jste ochotní do zabezpečení investovat.

 

Přehled jednotlivých možností zabezpečení Vám přinášíme v nové sérii článků:

  • V 1. díle Vám představíme přehled jednoduchých zabezpečení - značení skel, autoalarmy DIY (Do It Yourself - udělej si sám) a mechanické zabezpečení vozidel.

  • Ve 2. díle se dočtete o elektronickém zabezpečení - imobilizérech, jednocestných a dvoucestných autoalarmech, GSM autoalarmech, rozdílech mezi nimi a způsobu jejich fungování.

  • V závěrečném 3. díle Vám popíšeme funkci dálkového startu, možnosti připojení alarmů a využití CAN BUS sběrnice vozidla v souvislosti se zabezpečením. Na závěr si můžete přečíst Zhodnocení a doporučení vhodného zabezpečení.


1. Jednoduchý způsob zabezpečení vozidel 

 

1.1 Značení skel a karoserie

Nejjednodušším způsobem jak ochránit vozidlo před odcizením je Značení skel. Je to preventivní, velmi jednoduchý, ale účinný prostředek jak odradit zloděje od samotného úmyslu ukradnout vozidlo. Principem značení skel je značně zkomplikovat zlegalizování kradeného vozidla na jeho další prodej. U vozidla, které má neodstranitelně označeny všechna skla, případně i všechny důležité díly karosérie (např. dveře, kapotu, blatníky) by bylo velmi nákladné vyměnit tyto díly za nové, neoznačené. Pokud by chtěl zloděj vyměnit například všechna skla, znamená to, že by musel shánět kompletní sadu skel, navíc se stejným rokem výroby jako je rok výroby auta. Kromě samotných komplikací s díly by výrazně klesl zisk z prodeje kradeného auta, což pachatele od samotné krádeže odradí. Značení skel doporučujeme u všech druhů automobilů, s libovolnou hodnotou.

 

Nejlevnější sada VIN Mark nabízí pouze možnost označení skel za cenu 430,- Kč včetně DPH.

Leptací sada SOZ OCIS poskytuje kromě samotného označení skel navíc také zařazení do mezinárodní databáze OCIS. Cena za tuto sadu je 989,- Kč včetně DPH.

V minulosti se na značení skel používala technologie pískování, dnes se už značení provádí chemickou cestou - leptáním. Označit skla, případně karosérii zvládne uživatel vozidla svépomocí, bez použití speciálního nářadí. U tohoto druhu zabezpečení není nutná odborná montáž, cena je tedy konečná. 

     Carcode_montaz.jpg     Carcode_skl__10.jpg

     Způsob nanášení leptací pasty.          Vyleptané VIN číslo se na předních dveřích označí výstražnou nálepkou

1.2 Autoalarmy DIY

Chcete-li vozidlo zabezpečit proti krádeži svépomocí, nechcete ho svěřit žádnému servisu a nepřejete si zásah do elektrosoustavy vozidla, dodporučujeme Vám autoalarmy DIY (Do It Yourself - udělej si sám). Tyto jednoduché alarmy nevyžadují odbornou montáž, nutné je pouze připojení napájecího napětí z autobaterie.

Alarm Radix DIY chrání vozidlo před narušením pomocí dvouzónového otřesového snímače a proudového snímače, který reaguje například na otevření dveří a zapnutí stropního světla. Po narušení některého snímače alarm vyvolá poplach, což se projeví klasickým houkáním sirény. Spuštění sirény má upozornit okolí a odradit případného zloděje od jeho úmyslu. Alarm DIY se zapíná/vypíná dálkovým ovladačem, nemá ale žádné doplňkové ovládací výstupy. Neumí například ovládat blikání směrovek, zamykat a odemykat centrální zamykání, neumí ani aktivně rozpojit žádný elektrický obvod vozidla, který by znemožnil zloději nastartování motoru a jízdu autem. Autoalarm Radix DIY s jednocestnými ovladači si můžete zakoupit pouze za 730,- Kč včetně DPH.

komplet_M.jpg

Autoalarm Radix DIY

 

1.3 Mechanické zabezpečení vozidel

Mechanické zabezpečení blokuje během parkování řadící páku vozidla, nebo pohyb pedálů tak, aby se znemožnila jízda autem bez odemknutí bezpečnostním klíčem. 

Mechanické zabezpečení, které nevyžaduje trvalou a odbornou montáž do vozidla, představuje odnímatelný zámek volantu Bullock Defender. V zamknutém stavu Defender obepíná volant a jeho polohu aretuje ramenem opřeným o palubní desku. Zámek zároveň kryje prostor Airbagu na volantu a chrání ho před krádeží. Tento zámek je vyroben z kvalitní karbonitridované ocele a jeho povrch je pogumovaný, což zabraňuje poškození volantu a palubní desky. Jeho nasazení je velmi jednoduché, lze jej aplikovat na jakýkoliv typ volantu. Defender je vhodný do automobilů s automatickou převodovkou, kde není možné použít mechanické zabezpečení pedálů. Cena zámku Defender je 1.789,- Kč včetně DPH.

Defender_M.jpg

Bezpečnostní zámek volantu Bullock Defender

Další možností zabezpečení je zámek pedálů brzdy a spojky Bullock Excellence. Je zrovna tak vyroben z kvalitní karbonitridované ocele odolné vůči přepilování a převrtání. Excellence je vhodný do vozidel s manuální převodovkou. Nasazení zámku je jednoduché a zvládne ho bez problémů každý. V zamknutém stavu zajistí Bullock Excellence pedály v horní poloze a brání jejich sešlápnutí. Cena zámku Bullock je 2.700,- Kč včetně DPH.

 Bullock___2M.jpg

 Bezpečnostní zámek pedálů Bullock Excellence

Oba modely Bullock jsou vybaveny bezpečnostními zámky. Nevýhodou těchto odnímatelných zámků je, že je po odemknutí musíte vozit v zavazadlovém prostoru, nebo v interiéru vozidla, kde zabírají místo. Na druhé straně je ale můžete použít ihned po jejich zakoupení a nebudete platit za jejich montáž.

 

 


Diskuse

Diskusní příspěvky
mechanické zabezpečeníLukash06.01.2015 o 17:41
  RE:Majkl15.04.2015 o 11:07
  RE::Josifek20.04.2015 o 15:12
Zkusenostmichal1214.01.2015 o 15:46
  RE zkusenostFifinak22.01.2015 o 12:51
  Re:Jozinzbazin12.02.2015 o 09:36
  REIhnacak324.02.2015 o 14:56
  OdpovedJozef26.02.2015 o 11:46
  ReRomec20.05.2015 o 21:46
  RE::::Robinek20.05.2015 o 21:47
Jaky vyber zabezpeceniJOzka10.03.2015 o 10:37
  REAndrej13.03.2015 o 11:12
  REjOzka23.03.2015 o 23:11
  REAndrej25.03.2015 o 22:11
  OdpovedBaros26.04.2015 o 21:37
  RE: barosZlodej27.04.2015 o 19:41
ZederRadek19.05.2016 o 09:32